o nás Aktuality Služby Adresy súborov Obce Naši partneri Kontakty Mapa stránky Home
   
 
 
Remeslá Folklór Fotografia Hudba Výstavy
Home BB SK Umelecké slovo plagát

MY SME MALÍ DIVADELNÍCI 2019
27. 3. 2019 o 8.30 h

MsKS Slovenská Ľupča

Stredoslovenské osvetové stredisko v spolupráci s obcou Slovenská Ľupča pripravilo aj v roku 2019 súťažnú prehliadku detského divadla a divadla dospelých hrajúcich pre deti.
V tomto roku sa nám predstaví osem divadelných súborov.
V kategóriu dospelých hrajúcich pre deti bude reprezentovať Divadlo z kotolne UMB
v Banskej Bystrici s inscenáciou ZA ZRKADLOM.

V kategórii detskej dramatickej tvorivosti sa vystrieda sedem divadielok. Minuloročný víťaz regionálnej prehliadky a zástupca nášho regiónu na celoštátnej prehliadke „Zlatá priadka v Šali“ Divadlo Deväť statočných z Podkoníc s hrou DIEVČATKO SO ZÁPALKAMI. Iná skupina, tiež pod režijným vedením Lucie Petríkovej z Podkoníc si hovorí Divadielko Bubáci a zahrá nám hru DVE VRANY. Tretie divadielko z Podkonickej ZŠ, tentokrát s režisérkou Táňou Šagátovou sa volá 9 trpaslíkov a siahlo po slovenskej klasike DREVENÁ KRAVA. Domáca ZUŠ zo S. Ľupče sa tradične predstaví pod režijnou taktovkou Mirky Sedliakovej s dvoma súbormi. Prvý nám zahrá hru VALERIÁNKA a druhá skupina s bábkovou hrou KAMENNÝ MNÍCH. Z banskobystrickej ZUŠ J. Cikkera prichádzajú tiež dve divadlá. Prvé zahrá inscenáciu O MARUŠKE A NAŠEJ ZEMI a druhá „partia“ nám predvedie svoje talenty v hre TALENT.
Odborná porota rozhodne o tom, ktorý súbor pôjde náš región reprezentovať na krajskú prehliadku Rozprávkové javisko do Žiaru nad Hronom.
Vstupné: 1 € alebo Kultúrny poukaz.

   
     
  Výsledková listina  
     
         
V kategórii detskej dramatickej tvorivosti detí sa môže prihlásiť každý kolektív detskej dramatickej tvorivosti v Základných školách, súbory LDO pri Základných umeleckých školách, divadelné krúžky pri Centrách voľného času, v obciach a pod. Prezentujú sa v nej výsledky dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov (činoherné, bábkové, hudobno-dramatické, pohybové a pantomimické, dramatickej hry detí od 6 do 15 rokov) na školách a v krúžkoch. Samotnej účasti na prehliadke predchádza systematická práca pedagógov s deťmi a mládežou v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu. Na báze zdravej súťaživosti rozvíja talent, nadanie a odbornosť mladých ľudí v čase vyučovacieho a mimo vyučovacieho procesu. Súťaž je dobrovoľnou činnosťou detí a žiakov, napomáha rozvíjať ich záujmy a nadanie.

V kategórii divadlo dospelých hrajúcich pre deti sa môžu prihlásiť divadelné súbory mladých, ochotnícke divadlá a skupiny a jednotlivci, hrajúci inscenácie určené pre detského diváka v rôznych druhoch a žánroch činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla. Je regionálnym stretnutím tvorcov divadla v rozmanitých štýloch, žánroch, druhoch a poetikách, je tribúnou inšpirácií a dramaturgických podnetov na zvyšovanie kvality scénických výpovedí určených predovšetkým detskému publiku.

 


Odporúčame do pozornosti:
Kde zohnať dramatické texty?

http://www.martinus.sk/knihy/drama-divadelne-hry/